Vitamín D3 - 120 tablet

Kód: 133
Novinka Tip
69 Kč
Skladem

Posílení imunitního systému! 

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo

Detailní popis produktu

Vitamín D3 2000IU - 120 tablet

Vitamín D můžete doplnit opalováním na slunci. Bohužel během většiny roku je to zcela nemožné, proto je dobré doplnit tento vitamín prostřednictvím doplňku stravy.

 Vitamín D:

  • Přispívá ke vstřebávání a využítí fosforu a vápníku v organismu.
  • Prospívá k udržení dobrého stavu kostí a zubů.
  • Podporuje činnost svalů a funkci imunitního systému.
  • Vitamín je dobré doplňovat během zímních měcíců, hlavně v oblastech s inverzí a smogem.
  • Doporučuje se užívat především seniorům, ženám v menopauze, těhotným a kojícím ženám, dětem v období růstu, vegetariánům, veganům a sportovcům.

Vitamín D je skupina v tucích rozpustných sekosteroidů odpovědných za zvýšení vstřebávání vápníku, hořčíku a fosforečnanů ve střevech a za mnoho dalších biologických účinků. Souhrnně se také označují též jako kalciferoly. U lidí jsou nejdůležitějšími sloučeninami v této skupině vitamín D3 (také známý jako cholekalciferol).

Vitamín D hraje významnou roli v homeostázi vápníku a látkové výměně. Byl objeven díky úsilí najít výživovou látku, kterou postrádají děti s křivicí (dětská forma osteomalacie). Doplňky vitamínu D se podávají k léčbě nebo prevenci osteomalácie a křivice.

Hlavním přírodním zdrojem vitamínu je syntéza cholekalciferolu ve spodních vrstvách pokožky chemickou reakcí, která závisí na vystavení slunci (konkrétně ultrafialovému záření B). Významné množství vitamínu D obsahuje přirozeně pouze několik potravin, jako je maso tučných ryb. V některých zemích se kravské mléko a rostlinná mléka obohacují vitamínem D, stejně jako mnoho snídaňových obilninových produktů. V České republice se často obohacuje o vitamín D mléčná výživa pro kojence a batolata. Houby vystavené ultrafialovému světlu přispívají užitečným množstvím vitamínu D. Většina doporučení obvykle předpokládají, že veškerý vitamín D se užívá ústy, protože expozice slunečnímu záření v populaci je různá a doporučení ohledně bezpečné expozice slunci jsou váhavé z hlediska rizika rakoviny kůže.

Vitamin D se účastní resorpce vápníku ve střevech a tímto zvyšuje hladinu vápníku v krvi. K tomu, aby se vápník zabudoval do kostí, je nutný vitamín K2. Při nedostatku vitamínu K2 vápník zůstává v cévách a způsobuje zvápenatění cév. Proto odborníci doporučují podávat vitamín D v kombinaci s vitamínem K2. Suplementace postmenopauzálních žen vápníkem má škodlivý vliv na kardiovaskulární onemocnění. Vědci doporučují léčbu vitaminem K2 k prevenci vaskulární kalcifikace v důsledku nadměrného příjmu vápníku.

Doplněk stravy.


Specifikace a složení: Vitamín D3 100.000IU/g, získávaný z lanolinu z ovčí vlny


Složení jedné tablety: Vitamín D3 100.000IU/g, mikrokrystalická celulóza, maltodextrin, fosforečnan vápenatý, oxid křemičitý.


Rozměr tablety: 8mm

Dávkování:
dospělí: 1x denně 1/2 tablety  ideálně po jídle kdykoliv v průběhu dne. Během letních měsíců června, července a srpna konzultujte denní dávku s lékařem. Maximální denní dávka 1/2 tablety obsahuje 10μg (400%RHP*) (2000IU) vitamínu D3. * RHP – referenční hodnota příjmu

Upozornění: Doplněk stravy. Neužívejte současně jiný preparát s obsahem vitaminu D. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro osoby přecitlivělé na některou z látek ve složení produktu. Nepřekračujte  maximální denní dávku. Nezapomínejte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují řádné fungování organismu a dobrou kondici.